Čištění a profylaxe počítačů

<Čištění a profylaxe PC šetří vaše peníze. Hodně peněz.

  • >Co pro vás můžeme udělat
  • Proč pravidelně čistit počítače
  • Co je profylaxe počítačů a notebooků
  • Jak může prach zničit váš počítač
  • Čištění PC od prachu
  • Čištění Windows od zbytečného a škodlivého software

Profylaxe a pravidelné čištění zvyšují výkon a životnost počítače

1. prosince 2014 7:00

Se stále vzrůstajícím výkonem pevných disků, procesorů grafických karet a pamětí je stále obtížnější odvádět z počítačů teplo, které produkují. Proto je důležitá pravidelná údržba, pro počítače v běžném kancelářském provozu se doporučuje čištění minimálně jednou za tři měsíce.

Zdroj: http://sdeleni.idnes.cz/profylaxe-a-pravidelne-cisteni-zvysuji-vykon-a-zivotnost-pocitace-1pm-/tec_sdeleni.aspx?c=A141127_131644_tec_sdeleni_ahr

Profylaxe / čištění PC

Nabízíme vám jednorázové nebo pravidelné komplexní vyčištění Vašich PC a serverů – odstranění nánosů prachu, vnější i vnitřní čištění speciálními antistatickými prostředky a samozřejmě následné otestování.

Pravidelná čtvrtletní, pololetní nebo roční údržba/čištění může být prováděna na základě smlouvy ve zvolených intervalech.
Při smluvním zajištění nabízíme tuto službu samozřejmě cenově zvýhodněnou. Pro běžný kancelářský provoz doporučujeme pololetní údržbu každého PC. U počítačů umístěných ve zhoršených provozních podmínkách doporučujeme pravidelné čtvrtletní profylaktické údržby.

Profylaxe a čištění PC

Profylaxe a pravidelné čištění zvyšují výkon a životnost počítače

Se stále vzrůstajícím výkonem pevných disků, procesorů grafických karet a pamětí je stále obtížnější odvádět z počítačů teplo, které produkují. Proto je důležitá pravidelná údržba, pro počítače v běžném kancelářském provozu se doporučuje čištění minimálně jednou za tři měsíce.

Aby nám počítač dobře sloužil, vyžaduje péči. I automobil přece pravidelně odvážíte do servisu. Počítač potřebuje preventivní kontroly mechanicky namáhaných částí a pravidelné čištění. Starostí o něj významně prodloužíte jeho životnost a ušetříte tak peníze za nový přístroj.

Prach zanese odvětrávání a počítač se tak přehřívá

Z počítačů odvádějí veškeré teplo ventilátory, které jsou velmi citlivé na prach. Ten v silné vrstvě pokrývá součástky uvnitř PC již po několika měsících každodenního používání. Špatně udržovaný počítač má pak problém s odvětráváním a mnohonásobně se tak zvyšuje riziko požáru i zničení celého přístroje. Zanesené chladiče totiž výrazně zvyšují teplotu procesoru a součástek v jeho okolí, a to často až nad výrobcem stanovený limit.

Důkladné čištění počítače od profesionálů

Kompletní IT servis včetně důkladného vyčištění počítače, promazání mechanických dílů a následného otestování vám nabízí společnost POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o., která před 18 lety vyplnila vakuum na poli komplexní a profesionální údržby počítačových systémů a technologií.

Servis výpočetní techniky 24 hodin denně

V současné době společnost nabízíme okamžitý 24hodinový servis veškeré výpočetní techniky se zaměřením na komplikace vzniklé poruchou hardware nebo software a také ucelený souhrn služeb, mezi které mimo jiné patří dálková nebo lokální správa počítačových sítí, jejich návrhy a realizace, záchrana a obnova dat z poškozených datových médií, telefonické poradenství, prodej výpočetní techniky, tvorba zakázkového software i webových stránek a jejich propagace a webhosting.

Rychlost a pečlivost

Máme krátké servisní a dodací lhůty a vyznačuje se rychlou komunikací se zákazníkem. Veškeré servisní služby se snažíme řešit rychle a operativně, tedy přesně tak, jak si doba a zákazník žádá. Své spolehlivé a profesionální služby poskytujeme firmám i jednotlivcům.